یکشنبه, 04 فروردین, 1398
SUNDAY, March 24, 2019
یک شنبه 17 تیر
شهنازی: بانوان جایگاه رفیعی در ورزش و جامعه دارند و این پیام اصلی ما از انتخاب کیمیا علیزاده است
شهنازی: بانوان جایگاه رفیعی در ورزش و جامعه دارند و این پیام اصلی ما از انتخاب کیمیا علیزاده است
دبیرکل کمیته ملی المپیک دلایل انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچمدار کاروان اعزامی به هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،شاهرخ شهنازی در پایان نشست هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک که امروز (شنبه) با حضور وزیر ورزش و جوانان در محل وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به شاخصه‌هایی که منجر به انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی شد، گفت: شرایط عمومی جامعه و توسعه ورزش بانوان موجب شد تا چنین انتخابی را داشته باشیم.
وی ادامه داد: در کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی ۱۰۵ نفر از مجموعه ورزشکاران در بخش بانوان هستند و این رشد صد درصدی نسبت به دوره پیشین این بازی‌ها را نشان می‌دهد؛ بانوان جایگاه رفیعی در ورزش و جامعه دارند و این پیام اصلی ما از انتخاب صورت گرفته است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با تأکید بر اینکه بانوان در تمام عرصه‌ها در بالاترین سطح فعالیت می‌کنند، یادآور شد: کیمیا ورزشکاری جوان است که شاخصه‌های مختلف از جمله مدال المپیک را دارد، شرایط به گونه‌ای بود که اعضای هیأت اجرایی با اجماع، وی را برای بر عهده گرفتن مسئولیت پرچمداری تائید کردند؛ همین سیاست در پارالمپیک نیز مورد توجه قرار گرفته است و این نشان می‌دهد که وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در همکاری و هماهنگی کامل با یکدیگر هستند.


تهران، خیابان شهید دکتر مفتح جنوبی
مجموعه ورزشی شهید شیرودی
کد پستی: 1573613131
©2017 Shirodi Sport Complex, All Right Reserved