چهارشنبه, 25 تیر, 1399
WEDNESDAY, July 15, 2020
یک شنبه 08 تیر
بازدید مسئولان میراث فرهنگی پایتخت از مجموعه شهید شیرودی
بازدید مسئولان میراث فرهنگی پایتخت از مجموعه شهید شیرودی
مدير كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از قدیمی ترین و بزرگترین مجموعه ورزشی پایتخت دیدن نمودند.


به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی ورزشی شهید شیرودی ، پرهام جانفشان مدير كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و جلائیان سرپرست مجموعه ورزشی شهید شیرودی امروز یکشنبه 8 تیرماه 1399 از نمای نقش رستم واقع در سالن بدنسازی بازدید و سپس از برج های ورودی درب اصلی مجموعه و همچنین زمین شماره 1 نیز بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید جانفشان درباره اهمیت حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی شهرتهران تأکید نموده و آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در این راستا با شرکت توسعه و مجموعه ورزشی شهید شیرودی اعلام نمودند.

جلائیان در بازدید در خصوص همکاری های دوجانبه مجموعه و سازمان میراث فرهنگی توضیحات جامعی را ارائه نموده و جانفشان نیز قول مساعد داد تا در خصوص حفظ و نگهداری بهینه این اثر ملی طرحی به مجموعه ارائه نماید.

در ادامه مقرر شد مقدمات راه اندازی تور گردشگری جهت هرچه بهتر شناساندن مجموعه به مخاطبان پایتخت نیز در رئوس برنامه ها قرار گیرد.

شایان ذکر است نمای نقش رستم با موضوع جنگ رستم با دیو سپید متعلق به سال 1207 ه . ق با قدمت 234 سال در زمان افتتاح مجموعه در سال 1318 در مکان پاویون ورودی استادیوم اصلی نصب گردیده که توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت ملی نیز رسیده است.

در بازدید و نشست امروز که به مدت دو ساعت به طول انجامید ادیب زاده معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ، نیل آبکن معاون پشتیبانی ، ملک نیا معاون ورزشی و عباسی مسئول حراست مجموعه نیز ایشان را همراهی نمودند.


تهران، خیابان شهید دکتر مفتح جنوبی
مجموعه ورزشی شهید شیرودی
کد پستی: 1573613131
©2017 Shirodi Sport Complex, All Right Reserved